Informuojame: Šakių socialinių paslaugų centras persikėlė į naujas patalpas — V. Kudirkos g. 64, Šakiai !!!

 

RENGINIAI

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

sakiu savivaldybe


SADM baneriai 300


spis logo


laumzirgis


laumzirgis

Tėvų ir vaikų teisės ir pareigos

             „Mes lengvai galime suprasti vaiką, kuris bijo tamsos. Tikroji gyvenimo tragedija vyksta tada, kai suaugęs žmogus bijo šviesos“. (Platonas)

             XXI amžiaus demokratinėje visuomenėje sparčiai keičiantis ir atsirandant naujiems įstatymams, visiems žmonėms labai svarbu žinoti savo teises, laisves, pareigas bei mokėti jomis naudotis. Daug  žmonių susiduria su naujomis ir besikeičiančiomis situacijomis, socialinėmis normomis, įstatymais, teisėmis, vertybėmis. Kalbant konkrečiai apie santykius šeimoje, tėvams labai svarbu žinoti savo teises ir pareigas, atsakomybes vaikų atžvilgiu. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, JTO vaiko teisių konvencijoje, Vaiko teisių pagrindų įstatyme, bei kituose šeimos teisinius santykius reglamentuojančiuose teisės aktuose įtvirtintos tėvų teisės ir pareigos savo vaikams, bei vaikų teisės ir pareigos. Svarbu ne tik žinoti, kad jos būtų taikomos praktiškai. Koordinuojant šeimų atvejo vadybos procesą, tenka susidurti su realybe. Nors tėvai turėtų žinoti savo teises ir pareigas, tačiau labai dažnai būna nustatoma vaiko teisių pažaidimai. Kai kuriose šeimose, suteikus reikiamą pagalbą atvejo vadybos proceso metu, būna toliau sėkmingai užtikrinamos vaiko teisės, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, jog kitose šeimose jos ir toliau būna nuolat pažeidžiamos.

             Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, 37 straipsnyje yra apibrėžiamas  atvejo vadybos tikslas – rasti geriausią problemos sprendimo būdą ir suteikti šeimai tokią pagalbą, kuri ne tik padėtų išspręsti vaiko ir šeimos problemas, bet ir sudarytų sąlygas šeimai pačiai siekti reikiamų pokyčių, užtikrinančių vaiko fizinį ar psichinį saugumą ir jo interesus. Atsižvelgiant į tai jog Šakių socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkai dažnai gauna kreipimųsi dėl atvejo vadybininko paskyrimo, nustačius vaiko teisių pažeidimų ir siekiant teisinio švietimo įgyvendinant tėvų valdžią Šakių rajono savivaldybėje, 2022 m. rugsėjo 30 d. popietę, Šakių socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė Deimantė Keidošytė, Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje gyvenančioms šeimoms organizavo paskaitą- diskusiją „Tėvų ir vaikų teisės ir pareigos“. Paskaitoje dalyvavo 10 vaikus auginančių tėvų.

             Šios paskaitos metu buvo aptarta tėvų valdžios samprata pagal galiojančius LR įstatymus, tėvų ir vaikų teises įtvirtinantys pagrindiniai dokumentai ir jų turinys, primintos ir  pagrindinės tėvų ir vaikų teises, pareigos. Priminta, kad už pareigų nevykdymą ar netinkamą jų vykdymą, vaiko teisių pažeidimą ar kitokį piktnaudžiavimą savo teisėmis ir pareigomis taikoma įstatymų nustatyta civilinė, administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Atvejo vadybininkė pristatė, su kokiais vaiko teisių pažeidimais dažniausiai tenka susidurti Šakių rajono savivaldybėje, tai smurtas, tėvų ar vaikų atžvilgiu, neužtikrinamos tinkamos gyvenimo sąlygos vaikams, nerimą kelia tai, kad vis daugiau gaunama skundų, kai patys vaikai pažeidžia kitų vaikų teises ir teisėtus interesus. Pasitaiko atvejų, kai vaikai prieš kitus vaikus naudoja smurtą. Dažnai fiksuojama vaikų prieš vaikus smurto forma – fizinis smurtas, tačiau pasitaiko ir psichologinio smurto atvejų. Buvo aptarta ir prisiminta kokios pagalbos tėvai ir vaikai gali sulaukti bei nurodytos institucijas, į kurias gali kreiptis pagalbos Šakių rajono savivaldybėje. Diskusijos metu dalyvaujančių taip pat buvo prašoma pasidalinti savo asmenine patirtimi, sunkumais ar sėkme įgyvendinant tėvų valdžią. Susirinkę tėvai, teigė, kad dauguma vaikų puikiai žino savo teises ir jas nuolat primena tėvams, tačiau pamiršta savo pareigas, dėl to ir kyla didžiausi sunkumai, kuriuos sprendžiant kartais tenka įsikišti vaiko teises užtikrinančioms institucijoms. Paskaitos pabaigoje dalyviai atliko testą, kurio klausimai buvo susiję su vaiko ir tėvų teisėmis bei pareigomis bei jų įgyvendinimu.

Šakių socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė

Deimantė Keidošytė 

2022.09.30

2

logo__300x57.png

 

V. Kudirkos g. 64, Šakiai

tel. (8 345) 52 294, el.p. sakiu.spcentras@gmail.com

Registracijos adr.: Bažnyčios g. 7, Paluobių k., LT-71246 Šakių r.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 300665444

DARBO LAIKAS

Pirmadienis 8:00 - 17:00 val.
Antradienis 8:00 - 17:00 val.
Trečiadienis 8:00 - 17:00 val.
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00 val.
Penktadienis 8:00 - 15:45 val.

Pietų pertrauka 12:00 - 12:45 val.

© Copyright 2023

Sprendimas: LANMETA

Search